O Mnie

Witam serdecznie.
Nazywam się Wojciech Stanek. Robienie zdjęć pociągało mnie od najmłodszych lat dziecięcych, kiedy to na komunię dostałem aparat Smiena 8M, a kilka lat później w moim domu pojawił się słynny Zenit 12XP. Nie było to jednak - jak ja to określam - świadome i pełne wykorzystanie możliwości technicznych jakie drzemią w tym małym czarnym pudełku. Po prostu jako osoba bardzo wrażliwa na piękno uwieczniałem to, co robiło na mnie wrażenie. Uwielbiam podróżować tak więc okazji do fotografowanie nie brakowało i nie brakuje.

Po podjęciu w 2004 r. pracy w szkole zacząłem dokumentować fotograficznie jej życie. Przełomowym momentem w moim fotografowaniu był wyjazd na wycieczkę do Grecji w 2009 r., gdzie przewodnikiem był słynny opolski fotografik Tomasz Jungowski – laureat wielu konkursów – to za jego sprawą zacząłem zgłębiać „tajniki” fotografii, a co za tym idzie świadomie i celowo korzystać z możliwości aparatu fotograficznego.

W roku 2009 założyłem w szkole Koło Fotograficzne „ZOOM” wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży. Od tego też roku moje zainteresowania poszerzyły się również o grafikę komputerową. Moje liczne projekty graficzne można obejrzeć w galerii. 

W roku 2013 ukończyłem Otwarte Studium Fotografii Politechniki Krakowskiej.

Jesienią tego samego roku rozpocząłem również współtworzyć bloga, a od 2015 r. portalu, Andrychowianin.pl, gdzie spełaniałem się jako fotoreporter i redaktor.

MOTTO:
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali
."

[Don Mc Cullin]